LECZENIE LAMBLII

LECZENIE LAMBLII

Odżywiając się zgodnie z piramidą zdrowego żywienia możemy w naturalny sposób pozbyć się niechcianego pasożyta. Wybierając odpowiednie i zdrowe produkty wspomagamy prawidłową mikroflorę w jelitach.

W związku z – bardzo często – niehigienicznym trybem życia, powinniśmy przynajmniej raz na rok dokonać odtrucia naszego organizmu z „goszczących” w nim pasożytów oraz z toksyn.

Leczeniu z pasożytów powinni poddać się sam chory oraz wszystkie osoby z jego otoczenia. Nie dopuścimy wtedy do rozprzestrzenienia się infekcji.

RAZ WYKRYTEJ INFEKCJI NIE POWINNIŚMY LEKCEWAŻYĆ!

Odtruwaniu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Aby wspomóc nasz organizm w walce z pasożytami powinniśmy unikać węglowodanów, a także słodyczy. Karmiąc w taki sposób pasożyta na pewno nie pozbędziemy się go łatwo, a wręcz przeciwnie, dostarczamy mu idealnego dla niego pokarmu!

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ, NIŻ LECZYĆ!

Każdy może to powtarzać drugiemu człowiekowi do znudzenia, tylko czy sam tego przestrzega?

Aby zapobiec zagoszczeniu pasożyta lamblii w naszym organizmie stosujmy się do poniższych zasad:

  • MYJ RĘCE! Zawsze należy myć ręce, czy to dziecko, czy dorosły: po powrocie do domu, z piaskownicy, po wyjściu z toalety, po zabawie ze zwierzętami.
  • ZACHOWAJ CZYSTOSĆ W TOALECIE! Do mycia powierzchni toalety należy używać preparatów, które w składzie zawierają chlor.
  • W MIARĘ POTRZEB, zmieniaj pościel i ręczniki, najlepiej dość często.
  • PILNUJMY, aby dzieci nie spały w jednym łóżku oraz nie kąpały się razem, a w szczególności gdy jedno z nich choruje na lambliozę.
  • ZAWSZE MYJ OWOCE I WARZYWA! Czy to pochodzące z własnego ogródka, czy kupione. Mycie dotyczy również owoców i warzyw, które będziemy obierać.
  • OCHRANIAJ ŻYWNOŚĆ przed wszelkimi owadami i zanieczyszczeniami, odchodami ludzkimi i zwierzęcymi.
  • NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ NA PICIE WODY Z NIEWIADOMEGO ŹRÓDŁA! Mimo największego pragnienia nie należy spożywać takiej wody. Jest ona źródłem zarazków i niechcianych bakterii.

NATURA W LECZENIU LAMBLII

W przypadku osób chorujących na lambliozę stosuje się kilka metod:

  • Antybiotyki – jak każdy antybiotyk, także w tym przypadku działa osłabiająco na nasz organizm. A osłabiony organizm nie jest w stanie sam walczyć a pasożytem. Często dochodzi do sytuacji powtarzania kuracji antybiotykowej.
  • Głodówka – pasożyty w naszych jelitach żywią się słodkimi oraz tłustymi potrawami. Aby nie dokarmiać pasożyta stosuje się głodówki, które powinny trwać kilka, kilkanaście dni. Głodówkę powinni stosować wszyscy domownicy. Jednak nie zawsze daje wyczekiwany efekt.
  • Lewatywa – dla skuteczności lewatywę należy powtarzać. Jest dosyć nieprzyjemna oraz krępująca.

W przypadku wszystkich chorób, także i w przypadku lambliozy natura okazuje się niezawodna.

Skuteczne i całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu jest mieszanka kilku z nich:

komosa piżmowa
KOMOSA PIŻMOWA – to dość powszechnie stosowane zioło w leczeniu lamblii. Przyjęcie zioła powoduje ginięcie pasożyta. Stosuje się owe zioło do odrobaczania.
berberys zwyczajny
BERBERYS ZWYCZAJNY – działa wzmacniająco, oczyszczająco. Działa wspomagająco w walce z lamblią. Dzięki ziołu, organizm nabiera potrzebnej energii do walki z pasożytem.
kora pau d'arco
KORA PAU D’ARCO – pochodzi z Ameryki Południowej. Główny składnik Pau D’Arco, lapachol, działa przeciw infekcjom wirusowym oraz pasożytom.
wyciąg z nasion grafruta
WYCIĄG Z NASIONA GRAPEFRUITA – wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, grzybobójcze. Jego działanie jest udowodnione w badaniach laboratoryjnych.
czosnek
CZOSNEK – czosnek jest skuteczny przede wszystkim w czasie przeziębień. Wspomaga odporność, pomaga w leczeniu pasożytów. Czosnek jest bogatym źródłem witamin A i C oraz witamin z grupy B, a także wapnia, sodu, magnezu.

JAK WYKONAĆ MIESZANKĘ?

Należy dokładnie wymieszać wymienione powyżej zioła: komosę piżmową, berberys zwyczajny, korę Pau D’Arco, wyciąg z nasion grapefruita oraz czosnek. Tak powstała mieszanka jest bardzo skuteczna w walce z pasożytem lamblii.